Urlop letni jest świetną okazją, by poświęcić czas swojemu czworonogowi. Podróż z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, żeby zrelaksować się, równocześnie dając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłonależy uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy psów, potrzebujące dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie mają kleszcze. Jak możemy uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się długotrwałą skutecznością oraz niewielką ceną. Są produkowane dla ras psów różnych wymiarów, więc bez problemu kupimy rozmiar dopasowaną do wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi oraz lekami na kleszcze. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy zwierzaka, trzeba zatem upewnić się przed zakupem, iż znaleziona obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciw kleszczom i przeciw pchłom, więc dają kompleksową ochronę psiaka. Obroża Foresto jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z chęcią przebywające w trawie, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, gdyż zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu daje ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają pływanie potrzebna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w postaci kropli mających środek na kleszcze lub specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć psa podczas letniej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla psa.

obroża przeciw kleszczom https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html