Starość zapukała do naszych drzwi, raczej do naszego czworonoga. Wcale nie musi być ona smutna, w godny sposób nasz pupil może spokojnie przeżyć długie lata. Z zadowoleniem na mordce, w przyjaznym wśród najbliższych osób.
Czym objawia się starość u psa?
Nie ważne czy mały czy mały, rasowiec czy rasowiec, oznaki starości są podobne. Dojrzały wiek czasem bywa bardzo trudny, pojawia się szereg różnych, często bardzo przykrych schorzeń. Proces starzenia jest niestety bolesny, nasz pies traci siły, staje się słabszy, bardziej apatyczny, bierny. Czasy bardzo uległy zmianie, rozwój weterynarii pomaga dożyć każdemu pupilowi godnej jesieni życia.
Objawy starości bywają różne, często pojawia się demencja starcza. Czym jest ta demencja starcza? W ogólnym pojęciu jest to patologiczna forma wchodzenia w wiek dojrzały układu nerwowego. Początek bywa niezauważalny, jednak przyjazne oko opiekuna szybko zauważy zmiany w zachowaniu psa. Demencja starcza u psa określanacharakteryzowanajest jako zespół zaburzeń poznawczych, objawy często związane są z dezorientacją, zaburzeniami cyklu snu i czuwania a nawet utraty nawyków i umiejętności, z którymi pies doskonale sobie radził. Pojawia się problem z utrzymaniem czystości w domu, w tym z utrzymaniem moczu.

Pampersy dla psa

– pierwsza pomoc
opiekunowie swoich czworonogów nie muszą obawiać się o swoje dom. Nieprzyjemny zapach, plamy i wiele innych zabrudzeń. Coraz większy rozwój akcesoriów dla zwierzaków spowodował, że wytwórcy stanęli na wysokości zadania i stworzyli bezpieczne pampersy dla psa. Komfort, wygoda i czystość to największe plusy nowego produktu.
Nietrzymanie moczu to jeden z wielu problemów, często na drodze spokojnego życia pojawiają się problemy ze stawami, psi Alzheimer, zaćma oczna oraz inne, także przykre oznaki starzenia się.

Jak sprawować opiekę nad swoim psem?

Najważniejsza jest miłość, wyrozumiałość i troska. Na pewno nasz czworonóg będzie potrzebował dużo więcej uwagi niż wcześniej. Zanim zaczniemy pomagać naszemu pupilowi, warto stan zdrowia skonsultować z weterynarzem. Potrzebnemogą być na początek witaminy dla psa oraz inne leki.
Nowotwór u psa – czy jest groźny?
Często nasz czworonóg boryka się z dużo cięższymi schorzeniami, jak nowotwory. Nie każdy odmiana musi być niebezpieczna. Psi tłuszczak to łagodna postać nowotworu, która nie przeszkadza w poprawnym funkcjonowaniu naszego zwierzaka, czasem jednak bywa potrzebna pomoc chirurgiczna. To jedna z niewielu odmian, które pozwalają na długie życie. Zwierzęta jak ludzie borykają się z dużo groźniejszymi postaciami nowotworów, które szybko odbierają zdrowie i siły na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Warto zadbać o psa, który wchodzi powoli w etap starości, by czuł się potrzebny, kochany.

smycz dla psa